Para İadelerinin Ödenmesi

 

Para iadeleri bana nasıl ulaşacak?

Para iadelerinin neden onaylanması gerekiyor?

Para İadelerini Nasıl Ödüyorsunuz?

İşlemim "Onay Bekleyen Para İadeleri" kısmında görünmüyor. Ne yapmalıyım?

Para İadelerim Onay Alamamış Bu Durumun Sebebi Nedir?

Herhangi bir masraf ödeyecek miyim?
Para iadeleri bana nasıl ulaşacak?

ParamiGeriVer.com üyeleri, yaptıkları alışverişleri ve kazandıkları para iadelerini kendilerine ait “Hesabım” paneli üzerinden rahatlıkla takip edebilirler.

Para iade süreci çeşitli aşamalardan oluşur, bu aşamaları  “Hesabım” paneli üzerinden “Hesap Özetiniz” bölümünde detaylı olarak takip edebilirsiniz.(Aşamalara dair detaylı bilgiyi Kullanıcı Paneli açıklamalarından okuyabilirsiniz)

Para iadeleriniz “ParamıGeriVer Bakiyeniz” kısmında göründükten sonra “Hesabım - Banka Bilgileri” sayfasında gerekli ayarları yapıp, "ParamıGeriVer" sayfasından hesabınıza aktarmak istediğiniz miktarı belirleyerek tek bir talimatla Para İadelerinizin vereceğiniz banka hesabınıza gönderilmesini isteyebilirsiniz.

sayfa başına dön


Para iadelerinin neden onaylanması gerekiyor?

ParamiGeriVer.com vasıtası ile bir alışveriş yaptığınızda, satıcı firma ParamıGeriVer’e bu satışı onayladığını ve bu alışveriş karşılığında vadettiği komisyonu ödeyeceğini bildirir.

Bazı ürünlerde ve/veya sektörlerde, herhangi bir ürün için iade veya değişiklik veya işlem iptal sürelerinin daha uzun olduğu göz önüne alınmalıdır. Örnek vermek gerekirse; bir online alışveriş sitesinden bir ayakkabı aldınız ve bu ürün için 30 gün içerisinde değişiklik yapma veya satış iptali hakkınız var. Bu durumda o satıcı firmanın söz konusu alışveriş için belirsizlik döneminin 30 gün süreceğini söyleyebiliriz. Yani satıcı firmanın alışverişin tamamen gerçekleştiğine emin olmadan onay vermesi mümkün değildir. Bu nedenle onay süreleri, satıcı firmaya, sektöre ve/veya ürüne  göre değişiklikler gösterebilmektedir. Onay süreci sonrasında satıcı firma/mağazanın ödeme süreci de göz önüne alındığında para iadesinin banka hesabınıza gönderilebilir duruma gelmesi 30-60 gün sürebilmektedir. 

Sonuç olarak satıcı firma alışverişin gerçekleştiğini varsaydığı anda para iadesini onaylar ve para iadesini ödeyeceğini bildirir. Söz konusu ödeme satıcı firma tarafından ParamıGeriVer'e yapdıktan sonra banka hesabına gönderilebilir duruma gelir. 

sayfa başına dön


Para İadelerini Nasıl Ödüyorsunuz?

ParamıGeriVer.com’ un size sağladığımız link üzerinden alışverişinizi yaptıktan sonra ParamiGeriVer’ e yaptığınız alışverişin miktarının bilgisi ulaşır.

Bu bilgiler aynı zamanda ParamiGeriVer Hesabınızda “İşlemlerim” bölümünde ve “Hesap Özetiniz”altında Onay Bekleyen Para İadeleriniz” bölümünde görünür.  

Yapılan alışveriş satıcı taratranrfından onayladıktan sonra iadeniz “Hesap Özetiniz” altında Onay Alınan Para İadeleriniz” bölümünde görünür. 

Satıcıdan aldığımız Para iadesi ParamıGeriVer’ e ödendikten sonra Para iadeleriniz “Gelecek Ödemeleriniz” kısmında görünür.

Para iadeleriniz “Gelecek Ödemeleriniz” kısmında göründükten sonra "Hesabım - ParamıGeriVer" sayfasından tek bir talimatla Para iadelerinizin banka hesabınıza gönderilmesini isteyebilirsiniz.

ParamıGeriVer para iadelerinin transferlerini ödeme talebi verildikten sonraki 2 iş günü içerisinde gerçekleştirir.

sayfa başına dön


İşlemim "Onay Bekleyen Para İadeleri" kısmında görünmüyor. Ne yapmalıyım?

 “Onay Bekleyen Para İadeleri” kısmında görünmeyen alışverişlerinizi bize bildirmeniz hem bizim açımızdan hem de sizin açınızdan doğru olur.

Eğer alışverişinizden 3-5 gün sonra “Hesabım” panelinizden girdiğinizde İşlemlerim Bölümünde veya Hesap Özeti Bölümünde “Onay Bekleyen Para İadeleri” kısmında göremiyorsanız, Buraya tıklayarak bize bir itiraz mesajı gönderin.

İtirazınızı, alışverişinizi takip eden en geç 45 gün içinde yapmanız gerekir. ParamıGeriVer bu itirazı inceleyip size 60 gün içinde olumlu veya olumsuz bir cevap verir.

sayfa başına dön


Para İadelerim Onay Alamamış Bu Durumun Sebebi Nedir?

Para iadeleriniz “Onay Alınamayan” durumunda ise yaptığınız işlemle ilgili olarak Satıcı Firma ile ParamiGeriVer.com arasında bir mutabakat sağlanamamış ve Satıcı Firma Alışveriş dolayısıyla gerçekleşen komisyonu ParamiGeriVer.com’ a ödememiş demektir. Bu durumda yaptığınız işlem dolayısıyla herhangi bir ödeme gerçekleşmez.

Her ne kadar ParamiGeriVer.com kendisine para gelince size ödemeye söz vermekteyse de, firmaların her seferinde kendisine para iade ödemesi yapıp yapmayacaklarını garanti edemez. Bu durum çok ender gerçekleşse de ParamıGeriVer ailesi olarak bizi de sizin kadar mutsuz eden bir durumdur

Bu durumun internet bağlantısından, bilgisayar ayarlarından, satıcı şartlarından veya iletişim eksikliğinden kaynaklanan pek çok değişik nedenleri olabilir; 

·                    Satış iptal olduysa ve/veya ürün iade edildiyse ve/veya siparişte değişiklik yapıldıysa,

·                    Ödeme online olarak tamamlanmadıysa,

·                    Sizin para iadeniz başka bir web sitesine ödendiyse

·                    Eğer para iadesi için gereken şartları ParamiGeriVer.com ve/veya firmanın belirttiği şekilde ve tam olarak yerine getirilmemişse,

·                    ParamiGeriVer.com’ un sağlamış olduğu linkler tıklanmamış ve/veya vermiş olduğu kupon kodu, hediye kodu kullanılmamışsa,

·                    Firma iflas ettiyse ve/veya kapandıysa...

Yukarıda sözü geçen sorunları yaşamamanız için Alışveriş yapmadan önce dikkat etmem gereken noktalar neler? Başlığını okumanızı tavsiye ederiz.
Eğer karşı karşıya olduğunuz durumunuzun yukarıdakilerden birine uymadığını düşünüyorsanız 
buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz.

sayfa başına dön


Herhangi bir masraf ödeyecek miyim?

ParamıGeriVer, size sağladığı linkler, Kupon Kodları ve Para İadeleri için herhangi bir masraf talep etmez. Vergi usulleri gereği size ödeyeceğimiz Para İadelerinden %10 Stopaj kesintisi yapılarak hesabınıza havale işlemi gerçekleştirilir. Dolayısı ile bu işlem sırasında vereceğiniz TC kimlik no ile ParamıGeriVer sizin adınıza, kazancınızın vergisini gerekli devlet kurumuna yatırır. ParamıGeriVer bu noktada herhangi bir yanlış anlaşılmaya yol açmamak için sizin adınıza ödediği bu verginin miktarını belirten makbuzun dijital bir kopyasını isteğiniz üzerine kayıt sırasında verdiğiniz e-posta adresine gönderir. Bunun dışında yapacağınız ilk 3 havale işleminin her biri için 5 TL havale masrafı kesilir. 3. havale talebinden sonra aynı yıl boyunca yapılacak tüm havale işlemleri ücretsiz yapılır.